Zalety Instagrama

Zalety Instagrama

Zalety Instagrama

Przez lata Facebook i Twitter były standardem w social media. Jednak w ostatnich kilku latach nastąpiły zauważalne zmiany w krajobrazie cyfrowym . Demografia portali społecznościowych zaczyna przesuwać się również na inne, nowe platformy. Facebook i Twitter w coraz większym stopniu zaczynają inwestować w płatne reklamy, więc firmy mają coraz większe kłopoty z uzyskaniem zasięgu organicznego na tych stronach.

W konsekwencji wiele firm zaczyna się zastanawiać nad tym, w jakie inne miejsca skierować swój marketing cyfrowy. Za szczególny znak tych czasów możemy widzieć to, że we wrześniu ubiegłego roku, liczba użytkowników na Instagramie przekroczyła liczbę użytkowników na Twitterze. Co czyni go w ten sposób drugą najpopularniejszą społeczną platformą multimedialną, zaraz po Facebooku.

Te liczby są naprawdę trudne do zignorowania, a ten wspaniały wzrost powoduje jeszcze, że coraz więcej ludzi zaczyna zwracać się ku Instagramowi, jako kolejnego wielkiego miejsca, do wprowadzenia swojego biznesu na rynek.

Wpis zawdzięczamy rainbowcups